+3°

+3°

У Запоріжжі відбувся чемпіонат міста з українського рукопашу СПАС

29.01.2019, 18:25

Ці змагання були присвячені битві під Крутами. Історична подія сталася 1918 року. Бій між Червоною Армією та київськими курсантами тривав 5 днів. Примітним став героїзм молодих козаків, частина з яких були студентами у розквіті сил. Саме такий образ мужності ставиться у приклад спортсменам, які обрали національний вид одноборств.

Костянтин Понарін представляє школу “Козацькі нащадки”. Колись він не міг визначитися який вид спорту обрати. Та 4 роки тому мати хлопця побачила, як онучка її подружки займається СПАСОМ. Тож запропонувала й синові спробувати. Костя не шкодує про вибір. Враховуючи, як він переміг одного зі своїх опонентів на першості міста, бачимо, що тренування добре впливають на загартовування молодого характеру.

За материнською порадою СПАСОМ почав займатися і Ярослав Салівонов зі школи Полк Сагайдачного”. У своїй четвертій сутичці на змаганнях він бився з опонентом, якого раніше не зустрічав. Суперник обрав тактику йти у боротьбу, мінімізуючи удари. Але проти Ярослава це не спрацювало. Здобувши перемогу, хлопець розповів, чому його мати віддала саме на козацький рукопаш.

Впевненості та мужності СПАСІВЦІВ сприяє й вивчення історії. Майже всі змагання присвячені визначним подіям боротьби за Україну. Наприклад, на чемпіонаті міста згадуються студенти, котрі в 1918 році боронили рідну землю під Крутами.

Загалом на змагання першості міста зібралось 160 козачат. Наймолодшим було 7 років. Ярослав Салівонов та Костянтин Понарін здобули срібні медалі. Найбільшу ж кількість золотих нагород взяли вихованці школи СПАС “Сила”. Чемпіонат Запоріжжя був відбором до обласних змагань у березні. А от уже березневі бої, котрі будуть присвячені Тарасу Шевченко, матимуть ціль сформувати збірну на національну першість.