circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі відбувся хореографічний онлайн-конкурс «Натхнення Хортиці»

26.10.2020, 20:04

text
Поділитися:

“Козачок”, “Метелиця”, “Полька” – і це ще не всі номери танців, якими намагались вразити журі учасники Всеукраїнського конкурсу народної хореографії «Натхнення Хортиці». Фестиваль проходить вже вп’яте, але цьогоріч через пандемію коронавірусу – дистанційно. Таланти продемонстрували понад 30 колективів з десяти регіонів України.

На великому екрані в Міському палаці дитячої та юнацької творчості – виступ одного з колективів-учасників конкурсу. Хлопці в народних костюмах виконують український танець швидкого темпу «Козачок». Він чимось схожий на гопак. Рівень майстерності юних талантів оцінює журі з Харкова та Києва. Завідувачка кафедри народної хореографії Харківської державної академії культури Каріна Островська зазначає, учасників конкурсу розділили на три вікових категорії – від 7 до 11 років, від 11 до 13 та від 14 до 17 років. Оцінюю в першу чергу художній рівень постановки, технічну майстерність, а також відповідність музики, хореографії та костюмів.

Через пандемію конкурс “Натхнення Хортиці” відбувся у відеоформаті. Учасники присилали записи своїх номерів на розгляд журі. Цього року до фестивалю долучились і два фольклорних хореографічних гурти із Болгарії. Організатори зазначають: такі заходи необхідні для того, аби діти могли розвивати свої навички та здібності в позашкільний час

Директорка Міського палацу дитячої та юнацької творчості Людмила Маринюк переконана, цей фестиваль має велике значення, адже саме на конкурсах та фестивалях діти, які отримують позашкільну освіту, можуть отримати оцінку своєї роботи. Цьогоріч географія фестивалю вражає – 8 областей України, серед них – Донецька, Сумська, Херсонська, Івано-Франківська, Київська, Запорізька, Полтавська області.

Фестиваль-конкурс народної хореографії проходить один раз на два роки. Перших трьох переможців фестивалю очікує Гран-прі. Оголосити трійку лідерів журі має вже найближчим часом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: