+3°

+3°

У Запоріжжі відбувся всеукраїнський турнір з настільного тенісу

13.02.2020, 21:46

19 років — стільки в Запоріжжі проводиться всеукраїнський турнір з настільного тенісу пам’яті відомих тренерів Федора та Олега Якутовичів. Для наймолодших учасників він є стартом в новому сезоні, де спортсмени перевіряють свою готовність після зимових канікул. Нинішній старт зібрав рекордну кількість учасників.

За роки проведення меморіал Якутовичів набрав певний статус та реноме. Завдяки цьому до Запоріжжя залюбки приїздять спортсмени з різних регіонів України. Є серед них і постійні гості. Так, вже втретє поспіль у змаганнях бере участь команда з Генічеська, що на Херсонщині. За словами тренера Олега Петренка, завдяки масовості та рівню майстерності суперників на цьому турнірі його вихованці набираються необхідного досвіду для подальшого зросту. Нинішній старт уперше пройшов у нових умовах — новому клубі «Хорт». Олег Петренко говорить, турнір приваблює тим, що збирає велику кількість учасників, кожного року їх кількість та рівень зростає.

Традиційно турнір Якутовичів проходить у три етапи. В першому виступали представники чотирьох наймолодших вікових категорій. До Запоріжжя приїхало понад півтори сотні спортсменів з 15 міст України. Виходячи з досвіду занять та підготовки, перед ними ставилися різні тактичні завдання. Так, юні представники запорізького клубу “Хорт” тільки розпочинають свій шлях у настільному тенісі. Тому, зважаючи на високу конкуренцію, перед ними не ставилося завдання здобути медалі. Головне — набуття практики. Запорізька тренерка Марія Войтехова запевняє, наші спортсмени дуже добре готувалися, але за рахунок того, що вони займаються менше року, сильнішим гравцям вони сьогодні поступилися.

Без медалей запорізька команда все ж не залишилася. Потужно виступив у віковій категорії 2003-2004 років народження Богдан Олексенко. Він упевнено дістався фіналу, де поступився одеському спортсменові Пилипу Колойденку, який на два роки молодше. Богдан Олексенко не виключає, що причиною поразки став мандраж та нездатність спіймати свою гру, як наслідок – дрібні помилки.

Цікаво, що деякі спортсмени виступають не тільки у своїй віковій групі, а й з більш дорослими спортсменами. І створюють їм неабияку конкуренцію. Так, у двох категоріях одразу грала 9-річна миколаївчанка Поліна Кривошея. В змаганнях своїх одноліток вона стала чемпіонкою, не зазнавши жодної поразки. А в більш дорослому турнірі здобула бронзову медаль.

Загалом на меморіалі Федора та Олега Якутовичів запорізькі спортсмени здобули одну золоту, одну срібну та дві бронзові нагороди. Другий етап турніру пройде вже найближчої суботи. За нагороди боротимуться ветерани віком від 40 до 60 років.