circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі відкрилася виставка на честь ювілею герба

22.01.2019, 10:20

text
Поділитися:

На честь Дня Соборності України за підтримки облдержадміністрації в обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Символ твоєї свободи: 100 років Державному гербу України». Виставку присвячено історії державних символів України.

Гостей заходу привітали директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко, директор Запорізького обласного краєзнавчого музею Михайло Мордовськой та заступник директора музею Георгій Шаповалов.

Стендова виставка, надана Інститутом національної пам’яті та видавництвом «Родовід», відкривається цими днями одночасно в усіх великих містах країни. Експозиція присвячена Державному гербу, історії його утвердження, та людям, які працювали над сучасним образом Державного герба. Стенди виставки присвячені роботам Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна, Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та інших. На стендах розповідається, як у 1918 році знак із монет часів князя Київської Русі Володимира Великого взяли за основу для малюнків герба та печатки Української Народної Республіки.

Заступник директора Запорізького обласного краєзнавчого музею Георгій Шаповалов розповів, що про історію тризуба запорізькі науковці публікували дослідження ще з 1989 року. Адже тризуб знак дуже давній і сьогодні є припущення, що на території сучасної України він з’явився з часів Давньої Греції.

Першими глядачами виставки стали бійці Національної гвардії, учні спеціалізованої школи-інтернату «Січовий колегіум», школи-інтернату «Козацький ліцей» та ліцею № 14. Організатори, звертаючись до молоді, зазначили, що нарешті в наших сучасників є можливість дізнатися про історію України без імперських і радянських пропагандистських нашарувань.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: