circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі відкрили пам’ятник вірменській абетці

03.10.2018, 12:49

text
Поділитися:

Участь в урочистостях, що відбулися на території Вірменської Апостольської Церкви взяв голова облдержадміністрації Костянтин Бриль. Також до заходу приєднались начальник відділу взаємодії з національними спільнотами України та закордонними українцями Міністерства культури України Володимир Ходаківський, заступники голови ОДА, голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані та інші почесні гості.

– На території Запорізької області в злагоді проживають близько сотні національностей і народностей. Україна гостинно об’єднує в собі багато культур і всі ми ділимось один з одним найкращими надбаннями. При цьому не забуваючи про власні традиції та патріотизм. Сьогодні ми відкриваємо пам’ятник дуже давній абетці. І я вітаю з цією знаковою подією нашу вірменську діаспору, яка дуже активна в усіх аспектах не тільки культурного, а й політичного, соціального та інвестиційного напрямків розвитку нашого краю. Тож вірю, що саме так разом ми будемо жити і розвивати Запорізьку область, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як повідомив віце-президент ГО «Союз вірмен в Запорізькій області» Рудольф Акопян, вірменська абетка – одна з найдавніших в світі, була створена в 405 році нашої ери. У Запоріжжі відтворили первісну версію абетки, яка складається з 36 букв. Висота кожної літери виконаної з граніту – 1,5 метра. На створення абетки пішло півтора року. Аналогів йому за межами Вірменії немає.

Під час заходу глава Української єпархії Вірменської Апостольської церкви, єпископ Маркос Оганесян спільно з єпископом Запорізьким і Мелітопольським УПЦ (КП) Фотієм і єпископом Римо-Католицької церкви Яном Собіло провели молитву за мир.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: