circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі відкрили виставку про жахи Голодомору

23.11.2018, 11:19

text
Поділитися:

До 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років у обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття фотовиставки «Геноцид голодом», створеної Українським інститутом національної пам’яті. Згадати про велику трагедію нашого народу прийшли представники влади, громадськості, вчені, військовослужбовці Збройних Сил України та Національної Гвардії України, учнівська та студентська молодь.

На фотостендах представлено страшний літопис Голодомору, описано його передумови та наслідки, злочинну радянську пропаганду, механізми та інструменти винищення людей, розроблені окупантами. Метою геноциду було не лише підкорення селянства, але й цілковите знищення українського народу, насамперед його культурної та духовної еліти. Одним із найбільших злочинів стало занесення сіл та колгоспів на «чорні дошки». У жителів цих населених пунктів забирали останнє зернятко, а всі в’їзди перекривалися загонами НКВС. Людей прирікали на повільну голодну смерть.

Звертаючись до присутніх, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко наголосив, що наше покоління повинно винести гіркі уроки з національної трагедії, а зараз – робити все для захисту незалежності України та підтримки нашої армії.

Доктор історичних наук, професор Георгій Шаповалов нагадав присутнім, що від штучного голоду загинули від чотирьох до семи мільйонів українців. У радянській історіографії згадувати про ці події заборонялося. Натомість СРСР хизувався промисловими велетнями, збудованими на початку 1930-х років. Коштовне обладнання та зброю для армії купували за кордоном за кошти від продажу збіжжя. Нові металургійні, хімічні та машинобудівні заводи зводилися за рахунок вмираючих українських селян. У той же час порятунок від голодної смерті на будівництві запорізького проммайданчика та Дніпрогесу знаходили тисячі людей із навколишніх сіл, яким пощастило втекти від чекістів.

Одним із перших дослідників Голодомору в нашому регіоні є доктор історичних наук Федір Турченко, який відзначає важливість зусиль влади щодо міжнародного визнання геноциду та вини Росії як правонаступниці СРСР, продовження пошукової роботи, виявлення місць поховань та увічнення пам’яті невинно загиблих людей.

Виставка триватиме в обласному краєзнавчому музеї два тижні, а протягом наступного року побуває в усіх містах та районах області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: