circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі відкрилась виставка авангардиста Марка Шагала

10.12.2021, 18:25

text
Поділитися:

До 2 річниці оновлення Запорізької організації Нацспілки художників відкрилася виставка “Фантастична реальність Марка Шагала”. У своїх роботах Марк Шагал часто зображував самого себе, чудернацьких звірів та свою першу дружину Белу. Білоруський та французький живописець, графік, сценограф та поет вважається одним із найвідоміших авангардистів 20 століття.

Директорка худсалону Запорізької організації Нацспілки художників Олена Заставна впевнена, саме ті фото, які представлені на виставці найкраще відображають світогляд Шагала та його внутрішній фантастичний світ.

На початку навчання Марк Шагал опановував традиційно академічний малюнок, кажуть мистецтвознавці. Щоправда, його це не зовсім цікавило. Тож, відвідавши Францію, митець винайшов власний стиль. В його основу поклав кубізм, експресіонізм та
примітивізм. Олена Заставна додає, Марк бачив світ міфічним і фантастичним. На своїх картинах зображував й багато тварин з міфологічними властивостями.

На виставці представлено 17 робіт митця у техніці літографія. Це один із способів серійної графіки, так званий плаский друк. За основу береться відшліфований вапняк, на нього жирною фарбою або олівцем наноситься малюнок і відтискається на полотно. Там, де було зображення, фарба береться краще, а порожні ділянки залишаються майже незаповненими чи з акварельним ефектом.

Нестандартним мисленням, виходом із загальноприйнятих рамок, художник спонукає глядача замислитись та порозмірковувати про сенс робіт, які дотепер лишаються актуальними. Познайомитися із “Фантастичним світом Марка Шагала” усі охочі можуть до 9-го січня 2022 року.

Першими новини з’являються у нашому телеграмі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: