circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі відкрилася виставка присвячена 3-м українським святам

09.10.2019, 19:32

text
Поділитися:

Історія в картинах. В обласному художньому музеї відкрилась виставка, присвячена одразу трьом святам — Дню українського козацтва, Дню міста та Покрові Богородиці, яка споконвіку вважається берегинею запорізьких козаків та нашого краю. До експозиції увійшли твори сучасних українських митців на історичну тематику.

Козак Мамай співає пісню рідному краю, гайдамаки Коліївщини закликають на боротьбу проти шляхти, славетний отаман Іван Сірко та засновник Січі Байда Вишневецький. Тут і живопис, і графіка, і декоративно-прикладне мистецтво. На історію козацтва кожному з художників вдалося подивитися власними очима.

На цій виставці представлені далеко не всі роботи про козацтво, що є в музеї. Насамперед, намагалися показати ті, котрі ще не експонувалися цього року. Одна з найбільш цікавих — бойчукіста Охріма Кравченка, створена за мотивами фольклорної пісні. Загиблий козак, поруч вірний кінь, а у голові кряче ворон. Все зображення розташоване в єдиній площині без перспективного скорочення, а лінійні фігури красномовно говорять про зв’язок з народною картиною.

Та історія насправді поринає в сучасність. Володимир Гордіченко 20 років викладав філософію, потім пішов на фронт, востаннє воював під Авдієвкою. Та між боїв завжди знаходив час малювати. Зараз прийшов на виставку як відвідувач — прямо з військкомату. Каже, коли був на передовій , відчував себе справжнім нащадком козаків.

Одна з найбільш знакових робіт виставки — колаж Людмили Форостецької “Легенда про золотого козака на срібному коні”. Вважається, що той, хто побачить його у місячну ніч на верхівці кургану, обов’язково знайде свій скарб — силу козацького духу. Проте з’являється він лише гідним людям.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: