circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі відреставрують довоєнні будинки

06.11.2017, 11:43

video text
Поділитися:

Ці будинки були побудовані в30-х роках XX століття. Паралельно з будівництвом ДніпроГЕСу та Запорізьких заводів. Вони отримали назву “Шосте селище” або “Нове місто”. Пізніше закріпилася назва “Соцмісто”. Зараз його територія охоплює площу від греблі до вулиці Верхньої. Соцмісто — це експериментальній проект, в якому брали участь відомі на весь світ архітектори — Веснін, Коллі, Лавров та інші. Самі будинки зведені в стилі конструктивізму. Для нього характерні монолітність та лаконічність зовнішнього вигляду.

З того часу будинки соцміста не ремонтувалися. На них тріщини, сам фасад також потребує ремонту. Історики називають ці будинки архітектурною пам’яткою Запоріжжя, яка може стати окрасою міста. Аби не дати будинкам зруйнуватися та привести їх до ладу, депутати розробили спеціальну програму.

На сесії міськради програму бурхливо обговорювали. Один із тих, хто погодився з проектом — депутат В’ячеслав Зайцев. На його думку, Соцмісто може стати туристичною перлиною міста. Та привернути до себе увагу не тільки запоріжців, а й туристів зі всієї України та навіть Європи.

Інша думка в депутата Олега Коломойця. Каже, сама ідея гарна. Але програма – не доопрацьована. Деякі положення в ній не продумані.

Незважаючи на критику, програма набрала потрібну кількість голосів на сесії. Тепер у мерії розроблять необхідну документацію для виконання робіт. Сама ж реставрація запланована на 2018 — 2020 рр. Крім соцміста, відремонтують також будинки старого Олександрівська. Вони побудовані на початку ХХ століття.

Анна Кулькова, Юрій Поворознюк,

Ірина Хомутська, Дмитро Пришелець

Телеканал “Z”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: