circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі відтворюють легендарний самоскид

26.02.2020, 18:37

text
Поділитися:

Легендарна вантажівка. Такий же самоскид, як у кінофільмі “Весна на Зарічній вулиці” відтворюють в Запоріжжі. Зараз машина на реставрації. Фахівці музею техніки “Фаетон” докладають зусиль, щоб вона нічим не відрізнялася від тієї, яку глядачі бачили в своєму улюбленому кінофільмі..

Самоскид з’явився тут зовсім недавно. Знайшли його в Запорізькому краї. Ця машина єдина в Україні. На такій же моделі свого часу проїхалася головна героїня легендарного фільму “Весна на Зарічній вулиці”. Аналогічний самоскид зараз на реставрації у “Фаетоні”. Щоправда, кабіна в машині насправді невелика. Тому, як в ній окрім водія і вчительки Тетяни та її речей вмістився ще й головний герой фільму сталевар Сашко – питання.

Цей самоскид – майбутній експонат музею із серії “автомобілі – кіногерої”. Потрапив він сюди з одного із автогосподарств, де дивом уникнув утилізації, як кажуть музейники, – втомленим. Співробітник музею техніки «Фаетон» Семен Мушер каже, такий експонат буде єдиним в Україні. Такі автомобілі після закінчення терміну експлуатації підлягали утилізації, їх ніхто не зберігав, бо на зміну приходили більш потужні сучасні автомобілі.

Виробництво таких машин розпочалося в 1948 році. А наприкінці 50-х вже було припинене. Музейники вже капітально відремонтували ходову частину та двигун. Тепер дійшла черга до реставрації кузова та кабіни. Відновити цей ЗІС ММЗ 585 Є робота не з легких. Насамперед, пошук комплектуючих деталей, а також панелі приладів.

Після того, як над цим самоскидом попрацюють реставратори, він стане точно таким, як був у кінофільмі. Це буде своєрідним подарунком городянам і гостям міста до 65-річчя виходу стрічки на великий екран.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: