circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

26.04.2018, 17:30

text
Поділитися:

26 квітня в Україні відзначають річницю Чорнобильської катастрофи. 32 роки тому вона торкнулася кожної четвертої української родини. Адже у боротьбі з немирним атомом загинули 250 тисяч людей. Половина з них – саме ліквідатори аварії. Зараз у Запорізькій області залишилося близько 7 тисяч чорнобильців усіх категорій. На честь тих, хто захищав планету від атомної загибелі, у Запоріжжі відкрили пам’ятник і провели мітинг.

У день 32 річниці Чорнобильської катастрофи запоріжці зібралися на Вознесенівському спуску. Сьогодні тут вшановують тих, хто віддав життя, намагаючись приборкати зовсім немирний атом.

В пам’ять про ліквідаторів на Вознесенівському спуску відкрили меморіальний комплекс. Конструкція має незвичайну символіку. Арка є порталом між Космосом і Землею. Крізь нього ніби вирвався та зупинився перед людством так званий “некерований атом”. Він зображений у вигляді дзеркальної сфери, аби у ній відбилася врятована сучасність. Під атомом знаходиться мармурове чорне полотно. Це ніби випалена планета. Конструкцію прикрашають ось два знаки. 32 роки тому такі позначки отримували ліквідатори.

Встановлення пам’ятника було вкрай важливим для чорнобильців. Протягом майже 20 років вони зверталися з проханням вирішити це питання. І лише минулого року ліквідаторів та їхніх рідних почули. Разом із міською владою чорнобильці обрали місце розташування та дизайн меморіалу.

Подивитися на довгоочікуваний пам’ятник прийшов і запорізький адвокат Валерій Пономарьов. Тридцять два роки тому він розслідував злочини, які були скоєні відразу після катастрофи. Згадує: тоді вдалося затримати декілька машин, які вивозили церковний антикваріат та особисті речі постраждалих.

Самі запоріжці кажуть – пам’ятника з такою символікою у місті ще не бачили. Впевнені, про Чорнобильську катастрофу, наслідки якої відчули відразу 17 країн світу, повинен пам’ятати кожен.

Такий пам’ятник героям-ліквідаторам Чорнобильської аварії у Запоріжжі – перший. Однак , незвичайна символіка робить його чи не єдиним меморіалом у пам’ять чорнобильців у Європі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: