circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі винайшли новий спосіб реабілітації після інсульту

02.03.2020, 19:30

text
Поділитися:

Щорічно в Україні жертвами інсульту стають  близько 150 тисяч осіб і більшості з них відновитися повністю так і не вдається. Аби допомогти таким людям повернутися до повноцінного життя, першокурсниця біологічного факультету ЗНУ Анастасія Лоцман винайшла спеціальний прилад.  Він простий у використанні та розрахований на відновлення втрачених функцій.

 

І це лише частина того, на що здатен цей прилад. Авторка проекту Анастасія Лоцман каже: за допомогою звичайних вправ пацієнти після інсульту мають змогу повернути собі контроль над м’язами, які атрофовані. Крім цього, можна робити й артикуляційну зарядку. А от інша частина приладу допоможе відновити рухову активність кінцівок.

 

Таку зарядку для тіла пацієнти повинні виконувати двічі на день, аби мати позитивні результати. Авторка проекту каже, до того, як представити модель у Києві на конкурсі, проводила тренінги з тими, хто переніс інсульт. Результати вражали.

 

Анастасія Лоцман зазначає, що тренінг проводився 45 днів, брались дозволи у лікаря, самих пацієнтів та їхніх родичів.  Результати вразили: за 35 днів без використання приладу рука почала підійматися лише на 10 градусів, а з приладом – на 16 градусів. Авторка проекту вважає, що він допоможе у реабілітації не лише після інсульту, а й навіть після ДЦП.

 

Поштовхом для створення приладу стала відсутність у рідному селі дівчини реабілітаційних центрів та значний відсоток тих, хто потребував такої допомоги. Серед них і мати Анастасії, яка з дитинства має діагноз церебральний параліч.

 

Допомагав Насті з усіма нюансами створення приладу викладач Григорій Чаусовський, він став її науковим керівником. Ділиться: винахід має великі перспективи.

 

Доцент біологічного факультету ЗНУ та науковий керівник проекту Григорій Чаусовський запевняє – хорошим моментом є те, що вартість цієї розробки не перевищує 100 гривень, але вона дозволяє кожному, особливо це стосується тих, хто проживає далеко від реабілітаційних центрів, проводити тренінги вдома.

 

Нині Анастасія разом із науковим керівником мають надію що їхня ідея знайде інвестора і такі прилади стануть в пригоді тим, хто потребує допомоги. А поки що планують оформити патент на ідею та знайти шляхи запуску в дію їхнього ноу хау.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: