circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі виступив канадський ансамбль «Верховина»

19.08.2019, 12:31

text
Поділитися:

У кіноконцертній залі ім.. Глінки Запорізької обласної філармонії 18 серпня з великим успіхом виступив ансамбль української пісні і танцю «Верховина» з Канади (The Verkhovyna Ukrainian Song and Dance Ensemble). У серпні цього року «Верховина» дає благодійні концерти в багатьох містах України в рамках світового ювілейного концертного турне, присвяченого Дню незалежності України та 60-річчю колективу.

Як розповів диригент хору Орест Солтикевич, Запоріжжя стало другим містом в Україні, до якого завітав ансамбль. Багато хто у «Верховині» належить до четвертого, п’ятого покоління емігрантів, тож для них візит до Запоріжжя та екскурсія по Хортиці стали реалізацією давніх мрій. До цього колектив виступив у Одесі, де мав унікальну можливість ще й взяти участь у майстер-класі з «Піккардійською терцією».

Ансамбль української пісні і танцю «Верховина» є культурним відділом Едмонтонського осередку Спілки Української Молоді (СУМ) Канади, заснованого в 1949 році. У складі ансамблю – хор «Верховина» і танцювальний колектив «Дунай».

Хор «Верховина» був створений у 1959 році як жіночий вокальний гурт, до якого в 1976 році долучилися чоловічі голоси. Зараз хор складається з 45 співаків і виконує народну, світську і духовну музику. Танцювальний колектив «Дунай» заснований у 1974 році 14-ма молодими ентузіастами, а зараз складається з 35 жінок і 15 чоловіків віком від 16 до 28 років, яким керує Шон Остафій. У його репертуарі – традиційні народні танці з різних регіонів України.

Цього року під час турне ансамбль презентує програму з символічною назвою «Пори року». Відзначаючи 60-ту річницю хору «Верховина» та 45-ту річницю танцювального колективу «Дунай», ансамбль дає концерти Канадою та Східною Європою, відвідали в рамках турне Грузію. Кульмінацією світового турне буде фінальний концерт в Едмонтоні восени 2019 року після повернення ансамблю на Батьківщину.

У турне беруть участь 70 членів колективу. Розпочався концерт фільмом про історію українців у Канаді, про громадські організації українців. Глядачі з першого ж концертного номера влаштовували овації самодіяльним артистам, разом співали гімн України. А після концерту у фоє філармонії продовжилася неформальна зустріч зі спільним виконанням пісень і танців.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: