circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі затриманих громадян незаконно відправляли до ізолятору

07.05.2019, 13:08

text
Поділитися:

Прокуратурою області перевірено стан додержанням вимог законодавства при доставленні, адміністративному затриманні громадян за вчинення адміністративних правопорушень, застосуванні в адміністративному порядку інших заходів, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Під час перевірки в Ізоляторі тимчасового тримання № 1 ГУНП в Запорізькій області встановлено факти незаконного затримання громадян та поміщення їх до ІТТ для відбування ними адміністративного арешту до закінчення строку на апеляційне оскарження судового рішення місцевого загального суду.

Незважаючи на те, що постанови районного суду Запоріжжя від про застосування адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту відносно 2-х осіб не набрали законної сили і не підлягали негайному виконанню, вказані особи були поміщені до ІТТ № 1 ГУНП в області та відбули адміністративний арешт.

При затриманні осіб та поміщенні їх до ІТТ № 1 ГУНП в області службовими особами не враховано, що Конституційний суд України 23.11.2018 визнав неконституційними положення ч. 1 ст. 294, ст. 326 КУпАП щодо негайного виконання постанов суду про застосування адміністративного арешту після їх винесення.

Конституційний суд дійшов висновку, що обмеження прав на судовий захист не узгоджується з принципом верховенства права, не відповідає критеріям розумності, пропорційності, обґрунтованості.

Відповідно до ст. 29 Конституції України ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.

За результатами проведеної перевірки прокуратурою області внесено акт прокурорського реагування на адресу Головного управління Національної поліції в Запорізькій області з метою негайного усунення виявлених порушень та недопущення їх у подальшому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: