circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі завершився історичний фестиваль

07.05.2018, 12:56

text
Поділитися:

У минулі вихідні в Запоріжжі відбулися заходи фестивалю „Історія.UA”, започаткованого Українським інститутом національної пам’яті. Цього року фестиваль проводиться під гаслом „Історія без брому і нафталіну” та присвячений Дню пам’яті та примирення у Другій світовій війні, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

У рамках фестивалю „Історія.UA” відбулася культурно-мистецька акція „Патріотична весна”, яка традиційно залучає запоріжців до надання допомоги військовим Збройних Сил України та Національної гвардії. Обласна культурно-мистецька акція „Запорізькі обереги” зібрала неповторні витвори народних майстрів традиційних видів народного мистецтва. Біля бібліотеки проводилися різноманітні майстер-класи.

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович запропонував відвідувачам фестивалю лекцію „Російський сепаратизм у період Української революції на півдні України”, наповнену історичними відкриттями. Доктор історичних наук, професор Федір Турченко розповів про український герб, історик Валерій Стойчев представив Запоріжжя в роки нацистської окупації (1941 – 1944 рр.) мовою документів радянських спецслужб. Нові сторінки Української революції в Запорізькому краї відкрив кандидат історичних наук, директор Запорізького науково-дослідного центру „Спадщина” Юрій Щур. Чимало нового дізналися слухачі з лекції доктора історичних наук, професора Запорізького національного університету Олександра Ігнатуші „Українське православ’я на сучасному етапі”, який вважає, що питання автокефалії та незалежності держави тісно пов’язані між собою.

Було представлено чимало нових видань, зокрема Павло Подобєд презентував свою книгу про збройну боротьбу за незалежність України у 1917 – 1921 роках „З-під Конотопа до Арізони”. Як цікаво здобувати знання, продемонстрували презентації настільних ігор „Мандрівка Україною”, „Українська революція 1917-1921рр”, „Незалежність”, майстер-клас історика, телеведучого, журналіста Олександра Зінченка.

Підлітки змогли взяти участь у турнірі з настільної гри, присвяченої Українській революції 1917-1921 років. За словами представника громадської організації «Молодіжне правозахисне агентство» Івана Мінченка, навчальні заклади, громадські організації можуть отримати цю гру безкоштовно, звернувшись до Українського інституту національної пам’яті. Формат настільної гри цікавий і полегшує сприйняття великого масиву інформації

Запоріжці стали першими глядачами фільму „Таємний щоденник Симона Петлюри”, який презентували автор сценарію Михайло Шаєвич та режисер Олесь Янчук. Такі історичні постаті як Симон Петлюра повністю спотворені більшовицькою пропагандою, тому творці фільму взялися допомогти людям зрозуміти, хто такий Петлюра насправді. Стрічка так сподобалася, що фінал потонув у аплодисментах, а бесіда з авторами фільму тривала ще довго після фінальних титрів. Одразу після Запоріжжя стрічка відправиться на кіноринок до французького міста Канни.

Могутнім завершальним акордом дводенного фестивалю „Історія.UA” у Запоріжжі став концерт гурту „Гайдамаки” на площі перед бібліотекою. Глядачі співали й танцювали разом з гуртом Олександра Ярмоли. Це був справжній вибух патріотизму та сучасної української музики, яка додала до атмосфери історичного фестивалю дух романтизму й рок-фесту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: