circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі знайшли фрагменти Олександрівської фортеці

24.10.2019, 20:42

text
Поділитися:

Залишки валу та рову Олександрівської фортеці археологи виявили у самому центрі міста на вулиці Шкільній біля гімназії №2. Допомогли знайти місце для розкопок геофізики. Ця знахідка стане подарунком для Запоріжжя. Тим паче, що наступного року місту виповнюється 250 років – саме стільки і Олександрівській фортеці. Унікальні артефакти дослідники презентували міському голові Володимиру Буряку.

Центр міста — вулиця Шкільна. На перший погляд ця місцевість нічим не вирізняється, але не для археологів. Тут вони знайшли фрагменти споруд Олександрівської фортеці. Вона була частиною Дніпровської укріпленої лінії, зведеної у 18 столітті для захисту від татарських нападів. Оглянути безцінну для Запоріжжя знахідку прийшов міський голова Володимир Буряк. Розкопки археологи провели в рамках реалізації Програми охорони пам’яток історії та культури, ухваленої торік. Вона фінансується з міської скарбниці. Одне з її завдань – встановити межі Олександрівської фортеці. Знайдена частина споруд — вали та рови цитаделі святого Іоанна.

Олександрівська фортеця протяжністю 400 метрів була основою, на якій і виникло місто Олександрівськ. Її археологи шукали десятиліттями. Були різні точки зору щодо її розташування. Виявилося, що всі вони хибні. Рештки фортеці ховалися у самому серці Запоріжжя. Територія, де вона розташована, межує зі спортмайданчиком гімназії №2 та дитсадком. Допомогли знайти місцерозташування залишків Олександрівської фортеці із застосуванням магнітометру геофізики. Глибина відкритого рову — метр. Археологи переконані, є тут і глибші, до чотирьох метрів, але вони ще закриті.

Міський голова Володимир Буряк дав доручення наповнити Програму охорони пам’яток історії та культури, щоб зробити це місце історичним об’єктом. А ще тут презентували рештки архаїчної макітри, кузнецовського фарфору, пряжку та патрони часів Першої світової війни. Дослідження на території триватимуть.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: