circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі зростають майбутні зірки стрибків у воду

04.01.2019, 09:34

text
Поділитися:

Вид спорту, котрий називають балетом у повітрі , – стрибки у воду. У Запоріжжі це мистецтво діти освоюють під керівництвом тренерів школи “Мотор”. Вкладаючи у тренування серце та душу, керманичі виховали не одне покоління спортсменів високого рівня. Минулий рік не став винятком.

Під наставництвом майстра спорту міжнародного класу Аліни Чапленко юні “моторівці” відпрацьовують техніку, відходи від снаряду, оберти та інші елементи, без яких “балет у повітрі” неможливий. Попри юний вік, а саме 2008 рік народження та молодше, ці хлопці та дівчата вже мають досягнення. Аліна Чапленко говорить, на місцевому рівні школа – у трійці, оскільки є єдиною школою стрибків у воду у Запорізькій області, а на всеукраїнських змаганнях – у першій десятці. Діти виконують досить складні для їх віку стрибки.

Закінчивши стартовий етап тренування , спортсмени переходять до басейну. Тут окрім технічних навичок потрібна сміливість. Кожен новий стрибок для початківця – стрес. Серед тих, хто колись подолав страх, – Аріна Поваляєва. На чемпіонаті України в Харкові вона посіла третю сходинку в індивідуальній програмі на трампліні 1 метр. Та і в суто емоційному плані дівчина завжди по-своєму виграє – у стрибку відчуває себе птахом. Каже, стала більш впевненою у собі, відчуває більше сил та емоцій, і хворіти стала рідше.

Минулий рік для багатьох місцевих стрибунок був насиченим та продуктивним. У тій чи іншій мірі всі професіонально зросли та відкрили для себе щось нове. Стрибунки у воду Яна Говтвян та Софія Шинкаренко кажуть, минулий рік запам’ятався першими виїзними змаганнями. Частіше за все турніри проводяться у Києві, де є добре обладнана олімпійська база. Також змагання відбувалися у Миколаєві, там дівчата виступили вдало.

Легендарна наставниця, заслужений тренер України Тетяна Турова задоволена працелюбністю своїх юних вихованців. Перелічуючи результати спортсменів у 2018 році, розповіла й про деякі технічні елементи, котрі вдалося освоїти. На певний рівень вдалося підняти акробатичну підготовку, на батуті діти виконують подвійні оберти, вперед та назад, у положенні групування та зігнувшись. Також розучили фінтові стрибки. Поступово проводиться ускладнення програми.

Цього року деякі спортсмени перейдуть на новий рівень. Зокрема , Софія Шинкаренко та Святослав Ступкін змінять категорію D на категорію C, що передбачає появу нового стрибка та більшу висоту трампліну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: