circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запоріжжі з’явиться екскурсійно-культурний центр

12.06.2018, 20:24

text
Поділитися:

У Запоріжжі може з’явитися новий екскурсійний та культурний центр. Його планують облаштувати у Бібліотеці-філії № 20. Вона знаходиться на території так званого Соцміста: архітектурного комплексу, зведеного у 20-30 роки минулого століття. Будівля бібліотеки зведена у стилі конструктивізм, який наразі досліджують архітектори всього світу. Аби повернути споруді первозданний вигляд та зробити її привабливою для туристів, планують її реконструювати. Проект навіть обговорювали із закордонними експертами.

Вулиця Добролюбова, 11. Тут знаходиться бібліотека-філія № 20 для дорослого населення. Щороку працівники бібліотеки обслуговують майже 2,5 тисячі читачів. Приміщення було зведене ще у 1929 році в самому центрі Соцміста. Зовсім скоро бібліотека може стати ще й музеєм конструктивізму та культурним центром для туристів з усього світу. Наразі вже розроблений проект реконструкції.

Раніше на місці однієї зі стель були сходи на дах. Архітектори розповідають: проект передбачає їх відновлення. Так можна буде піднятися на оглядовий майданчик, який також планують побудувати на даху бібліотеки. Прагнуть повністю відновити вигляд, який мала будівля у 30 роки минулого століття. Зазначають: це дасть поштовх для розвитку бібліотеки як сучасного інформаційного центру.

Спеціалісти розповідають, що ідея здійснити реконструкцію бібліотеки виникла ще під час міжнародної конференції “Баухаус”, яка відбулась минулого року. Тоді архітектори з усього світу дійшли висновку, що бібліотека може стати символом запорізького конструктивізму. Та, аби завершити архітектурний ансамбль, потрібно відновити і історичний вигляд самого шостого поселення.

Цей проект передбачає і облаштування прилеглої до бібліотеки території. Для того, аби його реалізували, слід пройти експертну оцінку. Потім отримати фінансування. Архітектори сподіваються, що реконструкція бібліотеки дасть поштовх до відновлення всього архітектурного ансамблю Соцміста.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: