circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У запорізьких будинках відновлюють вкрадені лічильники тепла

26.06.2019, 10:06

text
Поділитися:

Цього разу концерн «Міські теплові мережі» встановив прилад обліку теплової енергії у дев’ятиповерхівці по вулиці 40 років Перемоги, 63, що у Південному мікрорайоні міста.

«Мисливці» за металом залишили жителів без лічильника ще на початку червня минулого року. В опалювальний період люди сплачували за встановленими нормативами. Виходило на 25-30% дорожче, ніж за показами приладу обліку.

– Таким чином Концерн завершує виконання власних зобов’язань щодо встановлення вузлів обліку спожитого тепла у будинках за бюджетні кошти. Станом на 27 травня цього року необладнаними залишаються 195 з-поміж 3500 багатоповерхівок. За більшістю адрес лічильники були поцуплені. Посягають вандали на обчислювачі та витратоміри. Нерідко завдають шкоди і мережі – відпилюють обладання зі шматком труби, – зазначив в.о. начальника відділення аварійно-відновлювальних робіт та будівництва Концерну «МТМ» Дмитро Таран.

Перш ніж фахівці підприємства почали монтаж методом електрогазозварювання, місцеві жителі зреагували й вжили антивандальних заходів – придбали захисну металеву шафу для лічильника та кілька замків, у тому числі й для підвальної кімнати, де він знаходиться.

Це важлива умова і одна з вимог «Порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку».

Відповійно до п.5 ст. 3 ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» відповідальнісь за їх збереження та цілісність лягає на плечі споживачів.

У випадку повторних крадіжок нові загальнобудинкові лічильники будуть відновлені вже не за бюджетні кошти, а за рахунок сплати щоквартальних внесків жителями цих багатоповерхівок.

Розмір внесків за обслуговування та заміну вузлів загальнобудинкових приладів обліку тепла та постачання гарячої води затверджений рішенням міськвиконкому від 27 травня 2019 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: