circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У запорізьких лікарнях виконують роботи з утеплення

18.12.2018, 12:37

text
Поділитися:

Про стан упровадження програм енергоефективності та енергозберігаючих заходів у лікувальних установах та закладах обласного підпорядкування повідомили у Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

За даними Департаменту, Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня взяла участь у конкурсному відборі проектів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку з проектом «Капітальний ремонт та термомодернізація з утепленням лікарняного та поліклінічного корпусів». Вартість робіт складає 27 101,5 тис. грн., у тому числі: за рахунок коштів ДФРР – 24 391,350 тис. грн., обласного бюджету – 2 710,150 тис. грн. У рамках проекту заплановано проведення робіт з утеплення зовнішніх стін та цоколю фасаду поліклініки, заміни системи теплопостачання та системи гарячого водопостачання, заміни вікон на енергозберігаючі.

Крім цього, з вересня в обласному медичному центрі серцево-судинних захворювань розпочато будівельно-монтажні роботи з утеплення фасадів будівлі поліклініки, а також улаштування та утеплення покрівлі даху будівлі поліклініки. Загальна кошторисна вартість робіт складає 31 110,779 тис. грн., у тому числі: за рахунок коштів ДФРР – 27 796,379 тис. грн., обласного бюджету – 3 314,4 тис. грн.

Для здійснення комплексного підходу до реалізації заходів з енергозбереження та з метою ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів у Запорізькій обласній клінічній лікарні розробляється проектно-кошторисна документація, яка спрямована на термомодернізацію будівель головного дев’ятиповерхового лікувального корпусу, операційного блоку та аудиторного корпусу.

У Запорізькому обласному протитуберкульозному клінічному диспансері наразі розроблено робочі проекти на реконструкцію системи газопостачання та модернізацію системи газопостачання в частині вузла, обліку із заміною шафного регулятора пункту.

Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я ОДА, на цей час фахівцями проводиться комплексне енергетичне обстеження (енергетичний аудит) будівель обласного клінічного ендокринологічного диспансеру та Запорізької обласної станції переливання крові. Там буде проведено повний аналіз споживання теплової, електричної енергії та води, визначено ефективність роботи системи опалення, енергопостачання, водопостачання, на основі якого будуть розроблені енергозберігаючі проекти, заходи та розрахунок ефекту від упровадження енергозберігаючих проектів і заходів.

Варто зазначити, що впровадження енергозберігаючих заходів у будівлях медичних закладів дозволить скоротити теплові витрати через огороджувальні конструкції, що призведе до зменшення витрат лікарень на оплату теплової енергії. Крім цього, термомодернізація зовнішніх огороджувальних конструкцій шляхом утеплення зовнішніх стін будівлі лікарень дасть можливість привести будівлі до більш естетичного вигляду, а також створити відповідний температурний режим у відділеннях лікарень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: