circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У запорізьких школах відкривають нові інклюзивні класи

13.09.2018, 13:12

text
Поділитися:

У цьому навчальному році в Запорізькій області створено 35 інклюзивних груп у 27 закладах дошкільної освіти, у 124 закладах середньої освіти відкрито 253 інклюзивних класи для 395 дітей з особливими освітніми потребами. За повідомиленням Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, у 2018/2019 навчальному році планується збільшити кількість інклюзивних груп майже вдвічі, а класів – у півтора разу.

Крім цього, у 2018 році створено 30 інклюзивно-ресурсних центрів, з яких вже працює 22, що дає можливість не видавати батькам діагноз як вирок, а забезпечувати комплексну оцінку особливостей психофізичного розвитку дитини, визначати її слабкі та сильні сторони, окреслювати потреби для кращого розвитку, надавати корекційно-розвиткові послуги. На оснащення цих центрів держава виділила майже 4 млн. грн., обласний бюджет – майже 2 млн. грн. Створення таких центрів дозволило максимально наблизити послугу до місця проживання дитини, не вилучати дитину з сім’ї, не відривати від батьків. Довіра батьків до нової форми здобуття освіти дітей з особливими освітніми потребами дозволила збільшити кількість інклюзивних класів і груп за три роки у 40 разів (у 2015 році діяли чотири школи, у 2018 – 170).

Для кожного закладу забезпечено підготовку педагогічних працівників, здатних фахово працювати в інклюзивному класі чи групі, також планується поступово поширювати інклюзію на заклади професійної та вищої освіти.

У Запорізькій області працює Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія – унікальний заклад вищої освіти, який надає освітні послуги особам з особливими освітніми потребами та забезпечує підготовку кадрів для здійснення інклюзивної освіти в рамках Нової української школи.

Заклад забезпечений відповідними науково-педагогічними кадрами та має всі умови для забезпечення рівного доступу до якісної освіти особам з особливими освітніми потребами, а саме: прибудовані ліфт та пандуси, спеціально обладнані санвузли та кімнати особистої гігієни.

На сьогодні в області забезпечено архітектурну доступність у 82 закладах дошкільної, 345 загальної середньої та 21 професійної освіти, що наразі задовольняє існуючу потребу, однак щорічно вивчаються запити та спільно з органами місцевої влади та місцевого самоврядування вживаються заходи для задоволення потреб дітей, залучених до інклюзивного навчання.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: