circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запорізькій області визначили порядок медогляду спортсменів

11.03.2020, 10:11

text
Поділитися:

Під головуванням начальниці Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Наталії Власової відбулась нарада з керівниками комунальних закладів спортивного профілю щодо медичного забезпечення спортсменів за участю представників Запорізької обласної клінічної лікарні.

– Виникло багато запитань щодо медичного обслуговування спортсменів області у зв’язку з рішенням обласної ради щодо приєднання Запорізького обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру до Запорізької обласної клінічної лікарні. Тому було організовано нараду за участю представників обласної клінічної лікарні, мета якої – розробити алгоритм обстеження спортсменів й отримання допуску до змагань, – зазначила Наталія Власова.

Як пояснили представники обласної клінічної лікарні, спортсмени, які не досягли 18 років та планують брати участь у змаганнях, повинні проходити обстеження (диспансеризацію) за направленням сімейних лікарів або педіатрів кожні пів року. Далі із заявкою на змагання та результатами обстеження вони повинні звернутися до обласної лікарні, на базі якої спортивний лікар перевіряє надані висновки вузьких спеціалістів та приймає рішення щодо допущення до змагань.

Що стосується спортсменів, які досягли 18 років, вони мають можливість пройти обстеження вузьких спеціалістів на базі обласної лікарні. При цьому працювати заклад охорони здоров’я буде на договірних засадах, згідно з системою фінансування Національної служби здоров’я України, а договори укладатимуться з юридичною особою (закладом, клубом, федерацією тощо). Або спортсмен зможе пройти обстеження власним коштом, сплативши лікувальному закладу визначену плату за послугу.

Підсумовуючи, начальниця Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації зазначила, що у зв’язку з проведенням медичної реформи в Україні чинно-нормативним законодавством не передбачено збереження такого напрямку як «спортивна медицина». Проте обласна влада працює над питанням збереження медичного супроводу місцевих спортсменів та буде ініціювати відповідні заходи коштом обласного бюджету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: