circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запорізькій ОДА назвали кількість хворих на ВІЛ/СНІД у регіоні

26.05.2021, 13:40

text
Поділитися:

Сьогодні під керівництвом директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олексія Кулинича відбулося засідання обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та інших соціально-небезпечних захворювань в Запорізькому регіоні.

До наради також приєдналися фахівці Департаменту охорони здоров’я ОДА, представники благодійних організацій Запорізької області.

Координаційна рада була створена з метою максимально можливого поєднання і використання зусиль та ресурсів державного, приватного і громадського секторів для ефективної відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції. Лише спільними зусиллями ми можемо покращити епідемічну ситуацію в Запорізькому регіоні, – наголосив на початку заходу Олексій Кулинич.

На початку засідання учасники ради обговорили низку кадрових питань, затвердили персональний склад та план роботи на 2021 рік. Так, вирішено, що обласна координаційна рада буде проводити зібрання регулярно – 1 раз на квартал. Також під час засідання обговорили питання створення подібних дорадчих органів на базі новостворених районів Запорізької області, надання їм технічної та методичної підтримки.

Окремо учасники заходу обговорили план роботи з протидії поширенню на території регіону туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

Як зазначила секретар ради Ірина Дорошенко, Запорізька область має досить високий рівень поширення ВІЛ. Кількість інфікованих людей станом на квітень 2021 року складає 4700 осіб, у тому числі 1664 – хворі на СНІД.

У попередні роки на заходи з протидії ВІЛ-інфекції/СНІД витрачено понад 110 млн грн., з яких бюджетом профінансовано близько 60%, а решта – міжнародними донорами. Означені кошти були спрямовані на фінансування профілактичного пакету: проведення анонімних тестувань, оплата роботи мобільної амбулаторії, роздача групам ризику контрацептивів, медичних шприців і медикаментів для попередження розвитку інфекцій тощо. Цьогоріч планується продовжити роботу в цьому напрямку та зосередити більше уваги на наданні технічної допомоги медзакладам області в організації та проведенні тестувань своїх пацієнтів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: