circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У запорізькій гімназії військові провели урок мужності

13.02.2019, 10:51

text
Поділитися:

15 лютого 1989 року завершилась війна в Афганістані. Її пройшло понад 546 тисяч осіб. У тому числі понад 160 тисяч українців. Майже 2,5 тисячі людей Україна втратила у тій війні. Напередодні пам’ятної дати та Дня вшанування учасників бойових дій в інших країнах у гімназії № 8 провели урок мужності. У ньому взяли участь і ветерани війни в Афганістані.

Зворушливою піснею у гімназії № 8 вітають учасників війні в Афганістані. Про події 30-річної давнини учні цієї школи знають з перших класів. Адже двоє колишніх випускників служили в Афганістані та загинули там. Серед тих, хто прийшов поділитися своїми спогадами, і Юрій Сорокін. У 1978 році був призваний на службу до армії, а на початку 1980-го потрапив до Афганістану. Служив артилеристом. Пробув там майже рік. Коли повернувся додому, продовжив навчання, одружився. Розповідає: саме військова підготовка, дисципліна та підтримка командира допомогли йому та його товаришам вижити.

Служила в Афганістані і Ніна Гурська, депутат міської ради. Її призвали у 20-тирічному віці. Згадує -- аби не лякати батьків, не казала їм, що служить саме там. Адже на той час бойові дії були вже в розпалі і щодня на війні гинули люди. Всі, хто повернувся з Афганістану, погоджуються: спільні спогади про ті часи та пережите разом зблизили їх. Вже понад 20 років у Запоріжжі діє Спілка ветеранів Афганістану. Її учасники постійно зустрічаються, підтримують один одного. А також розповідають молоді про тих, хто не повернувся з війни. Все задля того, аби жила пам’ять про них.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: