circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У запорізькій лікарні відкрили відділення паліативної та хоспісної допомоги

11.09.2018, 14:06

text
Поділитися:

З 3-го вересня єдиний у Запоріжжі хоспіс Архангела Михайла став підрозділом міської клінічної лікарні № 10, повідомляє прес-служба мерії.

Єдиний у Запоріжжі хоспіс Архангела Михайла був створений у 2001 році та функціонував як благодійна установа, яка не має постійного фінансування. Відповідно утримання самої установи та допомога хворим залежали від надходження благодійних внесків. З вересня 2018 року хоспіс отримав офіційний статус та став підрозділом міської клінічної лікарні № 10. Це дозволить забезпечити системне фінансування установи та задовольняти потреби пацієнтів на безоплатній основі.

Як зазначив заступник міського голови Анатолій Пустоваров, місто не може функціонувати без такого соціального відділення, де б надавалася фахова медична та психологічна допомога невиліковним хворим та їх сім’ям.

– Питання паліативної допомоги досить актуальне, і, нажаль, попит на таку послугу зростає. Протягом півроку проводились консультації з усіма зацікавленими сторонами, і тепер у 10 міській лікарні з’явилось відділення паліативної та хоспісної допомоги. Будь-який мешканець Запоріжжя може звернутись через районні міські лікарні та отримати допомогу на безоплатній основі. Відтепер за рахунок коштів місцевого бюджету буде утримуватись приміщення, виплачуватись зарплатня персоналу, а пацієнти будуть забезпечені медикаментами та витратними матеріалами, – підкреслив Анатолій Пустоваров.

Відділення розраховане на 25 ліжок. За попередніми підрахунками, на утримання хоспісу на рік необхідно близько 5 млн. грн. В наступному році планується провести ремонт покрівлі у відділенні. Також міська влада планує відкриття хоспісного відділення в 8-й міській лікарні в Шевченківському районі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: