circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У запорізькому фотоклубі відкрили експозицію копій робіт Тараса Шевченка

10.03.2020, 19:09

text
Поділитися:

День народження Тараса Шевченка відсвяткували виставкою картин. У міському фотоклубі відкрили експозицію копій робіт Великого Кобзаря. На їх створення місцевій юристці та художниці Тамарі Карташовій знадобився цілий рік.

Тарас Шевченко насамперед відомий як письменник, але залишив у спадок і цікаві примірники образотворчих творів. Так його вважають основоположником критичного реалізму в українському мистецтві. На цьому автопортреті Кобзарю, мабуть, стільки років, як за часів написання робіт. З’явилися вони під час подорожі Україною і частково вже у засланні на Аральському морі. Відтворила ці картини, надихнувшись творчістю Шевченка, запорізька мисткиня Тамара Карташова.

Юристка за фахом Тамара Карташова живописом займається тільки 4 роки. Картини Шевченка, каже, сподобалися любов’ю до рідного краю та якимось незвичайним колоритом. Друзі і знайомі, які прийшли на виставку підтримати авторку, зізнаються: її творчість не знає меж і живопис – лише один із проявів.

Мистецька спадщина Шевченка тривалий час не була доступна широкому загалу. Зараз більшість його картин і малюнків можна побачити у Національному музеї. А крім Шевченківських робіт, на цій виставці Тамара Карташова презентує власні копії творів Левітана і Айвазовського.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: