circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запорізькому художному музеї відкрилась виставка двох майстринь-ювілярок

19.10.2020, 17:16

text
Поділитися:

Два портрета в інтер’єрі. Відкриває виставку ранній автобіографічний твір Тамари Дружини. Тут авторка разом із подругою Галиною Сапегіною у майстерні, де працювали пліч-о-пліч чимало років. Кожна — повернута до глядача. Так, власне, і творчість обох майстринь на цій виставці відверто розповідає про їхню особистість. Тамара Дружина створювала образи, близькі до народного мистецтва та часів українського бароко. У звичайних краєвидах вміла розгледіти майже казкову красу, а в натюрмортах — передати дитячі спогади. Тут можна побачити і одне з останніх її захоплень — стилізовану дерев’яну скульптуру, виготовлену здебільшого із частин затонулих дерев.

Галина Сапегіна найбільш відома як майстриня портрету, пейзажу, анімалістичного жанру й особливо — натюрморту. Її улюблений художник — Ель Греко. Мабуть, тому образи в її роботах нагадують людей минулих епох. У пейзажах Галини Сапегіної поєднується реальне й ілюзорне, а загадково-таємниче пронизує усі полотна із птахами. Та найулюбленіший жанр для майстрині — натюрморт. Тут кожен предмет — головний герой, здатний справити враження на глядача. Образи дещо змінені, аби краще показати характер.

Незважаючи на дещо різні творчі погляди двох художниць, є в них і багато спільного. Обидві різняться на загальному тлі запорізьких митців, демонструючи свій особистий, жіночій світ, сповнений вільних модуляцій кольору та високої живописної майстерності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: