circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запорізькому художньому музеї відкрилася виставка картин подружжя Данекіних

22.07.2020, 20:46

text
Поділитися:

Пейзажі та портрети – найчастіше художник Микола Данекін працював саме у цих жанрах. На полотнах за допомогою фарби намагався передати красу рідного краю та показати психологію людини. Серед презентованих робіт є малюнки олівцем, аквареллю, а також картини, виконані маслом. А ще, зазначають музейники, Микола Іванович був майстром монотипії. Ця техніка називається “один відбиток”. Спочатку автор створює малюнок на склі, а потім переносить його на папір. Усі, хто знав художника особисто, кажуть – він був дуже працьовитим. Самого Миколи Івановича вже немає серед живих.

У тій же залі є й роботи художниці та дружини Миколи ІвановичаЖанни Данекіної. Вона – одна з провідних плакатисток України. На виставці представлені її картини, де сюжет поєднано із петриківським розписом. Творче подружжя познайомилося під час навчання у художньому училищі. Музейники розповідають: як автори вони завжди були різноплановими – кожен працював у своєму стилі, але тим і доповнювали один одного.

За станом здоров’я Жанна Данекіна не змогла бути присутньою на відкритті виставки. Усі 38 картин, які представлені на експозиції, художниця подарувала музею.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: