circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запорізькому онкодиспансері з’явиться новий корпус

31.07.2018, 14:09

text
Поділитися:

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Елли Слепян відбулося засідання робочої групи щодо створення стратегії боротьби з онкологічними захворюваннями в Запорізькій області, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Планується придбання лінійного прискорювача для проведення променевої терапії у Запорізькому обласному клінічному онкологічному диспансері, а також будівництво спеціального комплексу з бункером для розміщення цього обладнання.

– На сьогодні ми маємо три основні етапи: перший – це розробка проектно-кошторисної документації та проектування будівництва нового корпусу, друге – саме будівництво та третє – придбання та встановлення лінійного прискорювача. Проте певні ризики існують на кожному етапі, тому заздалегідь необхідно детально прорахувати всі можливі недоопрацювання, – наголосила Елла Слепян.

Очікується, що цього року вже буде готова проектна документація та підписано договір на виконання робіт. Вартість будівельних робіт оцінюється в межах 37-40 млн. грн. Потрібно приблизно рік, щоб збудувати необхідний бункер на території онкологічного диспансеру. Очікувана вартість лінійного прискорювача складає 85 млн. грн.

– Проектування та торги мають відбутися цього року. Наступного у нас буде можливість виділити кошти на будівництво. Для придбання обладнання ми маємо субвенцію 10 млн. грн. Тобто, для придбання лінійного прискорювача необхідно ще 75 млн. грн. Ні в обласному, ні в міському бюджетах таких коштів немає. Тому необхідна консолідація зусиль народних депутатів, щоб вони спрямували свої фонди для придбання вартісного обладнання. Зрозумівши, якою сумою нам зможуть допомогти нардепи, ми розподілимо залишки між бюджетами області та міста, а також міст обласного підпорядкування, зокрема, вже є підтримка від Енергодара, – зазначила Елла Слепян.

За офіційними даними, у Запорізькій області налічується понад 48 тисяч онкохворих, які потребують медичної допомоги. Лінійний прискорювач потрібен на ранній стадії діагностики та під час подальшого лікування.

Такі лінійні прискорювачі з бункерами вже встановлено у Чернігові, Дніпрі та Києві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: