circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У Запорізькому районі відкривають маршрути зеленого туризму

15.11.2018, 12:54

text
Поділитися:

У Запорізькому районі сконцентрована значна кількість курганів та могильників, налічується 958 пам’ятників археології, півсотні пам’яток історії, три десятки пам’яток природи. З метою популяризації такого тур-продукту як етнотуризм, привернення уваги мандрівників, сприяння розвитку туризму Департаментом культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації організовано прес-тур „Етнотуризм” до Запорізького району.

Учасники туру дізналися чимало цікавого про Запорізький район, побувавши в селах Біленьке, Мар’ївка, де оглянули місцеві храми, відвідали живописні береги Дніпра, піднялися на Тарасову гору. На околицях села Біленьке височать кілька курганів, у яких виявлено поховання доби бронзи (II — початок І тисячоліття до н. е.), скіфського часу (V–IV ст. ст. до н. е.) та кочівників (X–XII ст. ст. н. е.). В одному зі скіфських поховань – у Товстій Могилі – знайдено золоті та срібні прикраси, а також бронзові наконечники стріл. Давнє козацьке село Біленьке входило до Кодацької паланки.

В історії Запорізького району переплелися давнина і сучасність. Колись тут проходила частина шляху з варяг у греки, був великий шлях, яким переганяли худобу (досі збереглася частина цієї дороги завширшки 78 метрів). Як розповів місцевий краєзнавець та історик Петро Кралєв, у ХІХ та на початку ХХ ст. у селі Біленькому відбувалися великий ярмарок та виставка сільськогосподарської техніки, продавали рекордні обсяги зерна. У 2017 році на березі Каховського водосховища відкрито великий перевантажувальний термінал ТОВ СП „Нібулон”, який вражає своїми масштабами.

Місцеві цікавинки в Запорізькому районі зберігають Канівський сільський історичний музей та Розумівський сільський історичний музей, музеї в Лукашеві та Степному. Чимало спогадів бережуть історико-архітектурні споруди – комплекс споруд садиби Миклашевських та комплекси споруд поселень колоністів-менонітів (у 1929–1930 роках район мав статус німецького національного).

Радо зустрічають туристів садиби сільського туризму, етносадиби, комплекс „Панська хата” (с. Розумівка), „Етноподвір’я менонітів” (с. Ручаївка), зелені садиби „Аквазоо” в селі Петропіль та „Єнотова хата” у селі Червоний Яр. Біля Григорівки розташоване таємниче „Панське озеро”.

Тож мандрівникам і любителям зеленого туризму є на що подивитися в Запорізькому районі, є де відпочити. Додатковою привабливістю є те, що дістатися до будь-якого об’єкта з обласного центру можна досить швидко, а місцеві жителі тепло зустрічають туристів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: