circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У запорізьких ПТУ бажають безплатно навчатися 2,4 тис. вступників

06.08.2019, 09:14

text
Поділитися:

За повідомленням Міністерства освіти і науки України, вже 48 тисяч 539 вступників виявили бажання навчатися в закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Загалом це майже 40% від прогнозованої чисельності вступників у заклади профосвіти цього року. При цьому найбільша кількість вступників традиційно фіксується в останній місяць літа. Остаточні результати вступної кампанії буде підбито наприкінці вересня після зарахування вступників.

Нині прийняття документів до закладів професійної (професійно-технічної) освіти переходить до активної фази. Загалом по Україні в цьому році виділено 123 тисячі 315 бюджетних місць, на яких вступники можуть безоплатно отримати професійну освіту. З них 109 249 місць – на регіональне замовлення, 14 066 – держзамовлення, зокрема 7 287 – за професіями загальнодержавного значення.

До ТОП-5 областей, які отримали найбільшу кількість заяв на навчання за кошти регіонального замовлення, увійшли:

Львівська – 3570 учнів (36% від загальної кількості замовлення);
Дніпропетровська – 3248 учнів (36%);
Одеська – 2407 учнів (44%);
Харківська – 2392 учні (42%);
Запорізька – 2389 учнів (46%).
Як повідомили в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, заяви на навчання за кошти регіонального замовлення у Запорізькій області формуються на підставі договорів про надання освітніх послуг у сфері професійної (професійно-технічної) освіти між закладами професійної (професійно-технічної) освіти і замовником робітничих кадрів. Тобто, підприємства, установи та організації регіону визначають фахові напрямки та необхідну кількість кадрів, які потрібні на ринку праці області. Після цього за погодженням з регіональною радою професійної освіти (стейкхолдерів) при облдержадміністрації обсяги регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів та молодших спеціалістів доводяться до закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Підготовка робітничих кадрів для Запорізького регіону здійснюється коштом обласного та міського бюджетів у 19 закладах професійної (професійно-технічної) освіти в Запорізькій області та 11 – в обласному центрі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: