circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У запорізьких відділках поліції почнуть впроваджувати систему «Custody Records»

22.10.2021, 08:04

text
Поділитися:

Про готовність підрозділів поліції до впровадження правозахисного проєкту йшлося сьогодні, 21 жовтня, під час відеоселекторної наради за участю начальника Управління дотримання прав людини Нацполіції Руслана Горяченка, інформує Відділ комунікації поліції Запорізької області.

21 жовтня відбулась відеоселекторна нарада за участі начальника Управління дотримання прав людини Національної поліції України полковника поліції Руслана Горяченка, начальника відділу моніторингу автоматизованого обліку дій із затриманими особами Управління дотримання прав людини підполковника поліції Володимира Захаренка, керівництва Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, начальників територіальних підрозділів поліції щодо впровадження системи «Custody Records».

«Custody Records» – проєкт, запроваджений Нацполіцією за підтримки міжнародних та громадських організацій, спрямований на підвищення рівня довіри громадян до правоохоронної системи, який передбачає цілодобову фіксацію всіх дій щодо затриманої особи чи будь-якого громадянина, який потрапляє до відділку поліції та створює безпечне середовище, як для громадян так і для самих поліцейських. Система передбачає не лише відеоспостереження, а й формування досьє затриманої особи.

«Custody Records» фіксує всі дії осіб, які перебувають в підрозділі поліції, здійснює дистанційний зовнішній контроль, інтерв’ю затриманої особи та поліцейського. Повна фіксація дій затриманого в режимі онлайн дає змогу аналізувати роботу поліцейських. Крім того, до складових елементів проєкту входить унеможливлення контактів з особами, які не мають на це повноважень.

«Впровадження цієї системи є прикладом сучасної світової практики правоохоронної діяльності, яка дає змогу посилити гарантії захисту затриманих осіб від неналежного поводження та захистити самих правоохоронців від неправдивих звинувачень з боку затриманих осіб», – підкреслив начальник Головного управління поліції області Микола Лушпієнко.

За результатами зустрічі були визначені практичні завдання щодо запровадження проєкту «Custody Records» у підрозділах поліції Запорізької області.

Після проведення наради Руслан Горяченко разом із Людмилою Хоменко, старшою інспекторкою з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Запорізької області, проінспектували відповідність умов, створених для реалізації проєкту у приміщенні Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: