circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У запорізьких військкоматах прокоментували облік жінок

29.12.2021, 17:26

text
Поділитися:

З 17 грудня набув чинності наказ Міноборони, що розширив перелік професій, представниці яких повинні стати на військовий облік. У списку вже не лише лікарки, а й журналістки, соціальні працівниці, менеджерки, бухгалтерки та навіть рестораторки – усього понад 35 фахових напрямків, кожен з яких нараховує десятки окремих спеціальностей. Кожна жінка від 18 до 60 років, із вищою освітою, яка є у переліку професій Наказу Міноборони, незалежно від того працює вона чи ні, має стати на військовий облік.

Про процедуру постановки на облік розповів начальник відділу обліку, бронювання та впровадження ЄДРВ обласного ТЦК та СП Андрій Гуренко: “У жінки має бути: паспорт громадянина, інн, фотокарта розміром 3 на 4, після процедури видадуть тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. У даному посвідчені буде вклеяна фотокарта. Ще потрібні свідоцтво про народження дітей та документи про опіку, якщо є. Документи про здобуття спеціалісті та/або професії, які є у жінки. Далі вона буде проходити медичний огляд і за рішенням військово-лікарської комісії їй буде видано статус придатна/ непридатна до військової служби”.

Стосується це і вагітних, і тих, хто має дітей та онуків. Однак братимуть на облік лише тих, хто придатний за станом здоров’я. Для цього впродовж наступного року українки мають з’явитись до терцентрів комплектування за місцем проживання. Військові наголошують – постановка на облік не означає, що усіх жінок одразу відправлять на передову.

Заступник комісара обласного ТЦК та СП Андрій Якунін зазначає: “Такий великий перелік потрібен для того, щоб ми розуміли, який в нас є ресурс. Аби у разі необхідності, кого ми можемо призвати до лав Збройних сил України у найкоротші термін. Тому що дійсно потрібні у війську фахівці не тільки військових напрямків, а наприклад бухгалтер. Ми розуміємо, що це посадова особа, яка може виконувати завдання, які не завжди пов’язані із захистом Батьківщини. Людина не завжди повинна сидіти в окопі і стріляти, більшість його часу буде витрачатися на те, щоб робити нараховувати заробітну плату”.

Втім, якщо жінки матимуть бажання працювати у Збройних силах, то можуть піти на службу за контрактом. У разі ж неявки для постановки на облік передбачено штрафи. Це стосується як самих жінок, так і їхніх роботодавців.
Таке нововведення викликало чимало обговорень у суспільстві та разом з тим – критики. На сайті Офісу Президента з’явилася петиція про скасування Наказу. Вона буквально за кілька днів набрала необхідну кількість голосів.

У самій петиції зазначається: «Начебто змінився лише Перелік, але згідно з ним МАЙЖЕ УСІ жінки нашої держави повинні бути військовозобов’язаними. Це неподобство!!! Жодного суспільного обговорення. Жодних підготовчих заходів. Жодного перехідного періоду та роз’яснень щодо механізму реалізації».
Тепер петицію має розглянути Володимир Зеленський. Військові тим часом зазначають: зараз у лавах армії перебувають кілька сотень українок. Вони захищають Батьківщину та допомагають, як у тилу, так і на передовій.

Першими новини з’являються у нашому телеграмі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: