circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

У зоологічному музеї ЗНУ очікується поповнення колекції

09.09.2020, 19:39

text
Поділитися:

Зоологічний музей ЗНУ був створений майже 30 років тому. За цей час його фонди поповнили непересічні колекції комах, птахів, риб, метеликів та плазунів. Однак музейники мають бажання урізноманітнити та розширити зібрання. Все — аби навчатись майбутнім екологам та зоологам було цікавіше. Що саме хочуть додати — зараз дізнаємося.

Пан Олександр працює у зоологічному музеї близько 18-ти років. За весь час тутешні експозиції поповнювалися експонатами різноманітних тварин. Одних лише комах і павукоподібних зібрано кілька тисяч. Переважну частину становить колекція метеликів.

Окрім того, у музеї представлені птахи, яких можна зустріти у нашому краї. Причому це не лише звичайні голуби та ґави, яких можна побачити скрізь у місті.

Цінність зоологічного музею у тому, що кожен охочий може прийти та подивитись на унікальні експонати тварин, яких рідко можна зустріти у сучасному світі, кажуть місцеві співробітники.

У музеї також є колекція пташиних гнізд та яєць. Це — 200 кладок від 165 видів птахів. Створювалась така колекція завдяки зусиллям студентів і частково спонсорів упродовж кількох десятків років.

Зараз є нагода значно розширити власні музейні фонди. Вдова запорізького колекціонера, який 30 років збирав пташині яйця по всій території колишнього Радянського Союзу, готова продати унікальну колекцію, що належала її чоловікові. У зібранні — понад 1000 кладок яєць від птахів чи не з усього світу.

Фахівці переконані: колекція становить значну наукову цінність. Аби придбати її, музею потрібно зібрати суму у 5 тисяч доларів. Тому працівники закладу звертаються по допомогу до всіх небайдужих людей, які прагнуть залишити своє ім’я в історії запорізької науки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: