circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Україна замкнула шосту десятку країн за рівнем гендерної рівності

06.03.2020, 21:22

text
Поділитися:

Своєю історією свято 8-го Березня сягає у 1857 рік, коли у Нью-Йорку працівниці місцевих фабрик вийшли на страйк, вимагаючи рівної оплати праці та зниження тривалості робочого дня з 16-ти годин до 10-ти. Згодом аналогічні демонстрації почали повторюватися. Втім власну дату свято отримало лише півсотні років по тому. Планувалося, що саме 8-го березня жінки з усього світу будуть збиратися на мітинги, аби привернути увагу громадськості до утисків та гендерної нерівності. Нині досягнуто чимало. Зокрема, це право голосувати, здобувати освіту, працювати на рівні з чоловіками, обіймати керівні посади тощо. За даними дослідження Світового Економічного Форуму Україна посідає 59 місце серед 153 країн світу за рівнем гендерного розриву.

В Україні значні гендерні зрушення у політичній сфері сталися не так давно. До Верховної Ради 9-го скликання потрапило близько 20% депутаток. Це рекордна цифра. Хоча буквально на днях в уряді стався гендерний конфуз. Новообраний прем’єр Денис Шмигаль спочатку навіть забув представити єдину жінку у своїй команді. А коли це сталося, назвав її присутність гендерною експансією, що здивувало активістів. Адже міністерка у Кабміні лише одна.

Світовим лідером з гендерної рівності десятий рік поспіль лишається Ісландія. За нею йдуть Норвегія та Фінляндія. Втім попри досягнення жінок у сучасному світі лишається ще чимало країн, де про рівні права доводиться тільки мріяти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: