circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Українці вшанували пам’ять жертв політрепресій та депортації кримських татар

18.05.2020, 17:58

text
Поділитися:

Цими днями Україна вшановує пам’ять жертв політичних репресій і депортації кримських татар. До першої дати Український інститут національної пам’яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. А пам’ять про загиблих кримських татар по всій державі вшанували хвилиною мовчання.

17-го травня Україна відзначила День пам’яті жертв політичних репресій. Історики зазначають: з 20-х по 80-ті роки минулого століття загальна кількість постраждалих від режиму сягнула 1,5 мільйони людей. Найстрашнішими були 1937-1938-мі роки, коли жахлива статистика набула піку.

На сьогодні Україна є лідером з доступу до архівів репресивних органів на пострадянському просторі. Документи стали доступними ще у квітні 2015-го року. А нещодавно Український інститут нацпам’яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Туди можна звернутися абсолютно безплатно й отримати потрібні відомості.

Поруч із однією сумною датою – й інша. Сьогодні, 18-го травня, в Україні відзначають день вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 76 років тому радянська влада депортувала з Криму, за офіційними даними, близько 200 тисяч осіб. Підрахунки Національного руху кримських татар вказують на вдвічі більшу цифру. За словами дослідників, майже половина депортованих загинула під час переселення і в перші роки потому. Значна кількість кримських татар осіла тоді й у Запорізькій області.

Протягом 1944-го року від голоду, хвороб і виснаження загинуло понад 30 тисяч кримських татар, свідчать джерела. У пам’ять про геноцид знято не один фільм і написано не одну пісню. Зокрема, ще раз усьому світу про трагедію свого народу нагадала співачка Джамала. Композиція “1944” вразила глядачів Євробачення 4 роки тому, виборовши перше місце на конкурсі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: