circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Українські козаки вирушили у похід на чайці

02.08.2019, 13:20

text
Поділитися:

Вони неодноразово розбивали турецький флот та з легкістю орієнтувались на воді по зорях. Усе це про козаків. У Запоріжжі відновлюють споконвічні традиції наших предків. Кілька десятків козаків сьогодні вирушили у похід на чайці.

На узбережжі Дніпра десятки козаків та знаменита чайка. Всередині судна найнеобхідніше — крупи, сало, хліб та вода. Так чоловіки збираються у мандрівку. Тут не тільки запорізькі козаки, але й з Кропивницького та міста Дніпра. Беруть із собою і обереги, кажуть – на удачу. Дехто навіть і зброю прихопив. Вирушають козаки до місця поховання знаменитого отамана Івана Сірка. Сам похід триватиме 3 дні. Під час мандрівки побувають козаки і на Мамаєвій могилі та Кам’янській Січі. Усе це для того, аби відродити традиції козацького судноплавства. На веслах планують подолати майже півтисячі кілометрів.

Але перед тим, як вирушити у мандрівку, у козаків є традиційний обряд. Усі гуртом воїни мають обрати собі осавула та отамана. Один з козаків пропонує довірити цю місію — Костянтину Рижову. Після цього команда вирушає у подорож. Короткі проводи – і козаки вже на чайці. Судно відправляється у мандри. До Запоріжжя козаки повернуться за 4 дні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: