circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Українським містам заборонили розміщувати бюджетні кошти на депозитах

05.02.2019, 18:15

text
Поділитися:

Кабмін прийняв постанову, якою фактично заборонив українським містам розміщувати бюджетні кошти на депозитах. Раніше, коли фінансувалися великі проекти, але використати гроші одразу не було можливості, органи місцевого самоврядування могли тимчасово покласти їх до банку. Так місто не лише зберігало кошти під певну програму, а ще й додатково заробляло на відсотках. Тепер – зась. Як такі зміни можуть вплинути на місцеві бюджети, в тому числі і на Запорізький, з’ясовували журналісти Акцентів.

Ще кілька років тому завдяки вдалому розміщенню бюджетних коштів на депозиті Запоріжжю вдалося поповнити бюджет на додаткові майже 90 мільйонів гривень. Ці кошти також пішли на розвиток міста – ремонт шкіл, садочків чи лікарень. У минулому році наше місто депозитом вже не користувалося, бо усі гроші були чітко розподілені під готові проекти. Нині українські міста взагалі не можуть користуватися таким механізмом. Відповідну постанову щодо цього ухвалив Мінфін і підтримав Кабмін.

У Запорізькому міському департаменті фінансів кажуть, у якості альтернативи тепер можна переводити тимчасово вільні бюджетні кошти у цінні папери. Але це набагато складніше і менш вигідно для міст. Бо раніше, забрати гроші з депозиту органи місцевого самоврядування могли протягом доби, оформивши для цього відповідну заявку. Тепер механізм повернення грошей трохи інший.

Юристи також вбачають у цій постанові певні недоліки. Серед основних – відсутність можливості отримувати відсотки з депозитів та накопичувати кошти на реалізацію великих проектів. Втім, є у такого рішення і позитивні моменти, кажуть фахівці.

Нова постанова викликала багато обговорення і в Асоціації міст України. Кажуть, це може стати причиною неефективного використання коштів, наприклад на умовах співфінансування із держбюджетом. Крім того, є загроза дисбалансу банківської системи, збільшення кількості грошей в обігу і як наслідок інфляції. Або ж через відсутність вільних коштів, міста змушені будуть брати кредити. У зв’язку з цим представники АМУ вже звернулися до Прем’єра з проханням скасувати рішення Уряду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: