circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Універсальними солдатами мають стати сімейні лікарі згідно з медреформою

06.09.2018, 21:03

text
Поділитися:

Універсальні солдати. Сучасні лікарі первинної медичної допомоги повинні вчасно виявляти захворювання на ранній стадії та надавати невідкладну допомогу. Такі вимоги передбачені медреформою. Разом з тим сімейний лікар зможе спрямувати пацієнта до вузькопрофільного спеціаліста. У Запорізькому центрі медико-санітарної допомоги №1 за медреформою живуть та діють не перший рік.

Окрім перевірки стану органів дихання, слуху та зору, у нових кабінетах сімейних лікарів можна зробити електрокардіограму, виміряти рівень цукру у крові та підібрати окуляри для зору. Для цього пацієнта спочатку зважують і визначають його ріст. Далі — встановлюють індекс маси тіла. І це ще не все.

Таких кабінетів у закладі 14. В реєстратурі запевняють – проблем із записом до лікарів немає. Усі лікарі центру пройшли спецнавчання. Займаються й освітою пацієнтів – двічі на місяць запрошують до “Школи здоров’я”. У мультимедійному кабінеті лікарі читають лекції та різні курси. Медреформу у закладі впроваджують четвертий рік і бачать зміни. Навіть медсестер озброїли новими спецсумками. Кожна, як міні-кабінет лікаря.

В Європі лікарі первинної допомоги здатні вирішити близько 80% звернень без госпіталізації. За словами українських фахівців, медреформа в нашій країні має не просто перетворити лікарів на універсальних солдатів від медицини, а ще й зробити їх друзями для кожного пацієнта.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: