circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В амбулаторії Шевченківського району з’явилося нове рентгенівське обладнання

25.02.2020, 20:51

text
Поділитися:

Заради здоров’я підростаючого покоління. В амбулаторії дитячої поліклініки Шевченківського району з’явилося нове рентгенівське обладнання, придбане за кошти міського бюджету. Завдяки новітнім технологіям можна зручно та безпечно обслуговувати маленьких пацієнтів.

Однією з перших обстеження на новому апараті проходить дівчина Дарина. Каже, в результаті спортивної травми було пошкоджено меніск. Зараз треба з’ясувати, чи все гаразд з коліном.

Дарина Чуприна, відвідувачка амбулаторії, розповідає, що проблему з коліном має вже близько півроку і зараз прийшла на повторне дослідження, щоб дізнатися, чи змінилося щось у стані коліна.

За товстими стінами у сусідній кімнаті налаштовують випромінювання. Дані пацієнта вносять до комп’ютера. За кілька секунд касету зі світлиною вставляють до дігітайзера. Тепер відбиток можна сканувати та роздрукувати. Завдяки новітнім технологіям, з фотографією тепер можна працювати.

Світлана Сорока, лікар-рентгенолог КНП “Міська дитяча лікарня №1”, запевняє, що дуже багато різних патологій можна виявити у результаті рентгенівського дослідження. Також жінка зазначає, що час отримання результатів може бути різний: якщо це хребет і треба зробити в декількох проекціях, то це буде більше 20-30 хвилин; також залежить від розмірів дитини та її активності — матері може знадобитися час, аби вмовити дитину спокійно посидіти.

Апарат було встановлено 1,5 місяці тому, та за місяць отримано сертифікат. Але до цього кілька років зайняло обладнання відповідного приміщення. Тепер скористатися новим рентгенівським обладнанням мають змогу діти Шевченківського та інших районів міста.

Валентина Лихачова, директор КНП “Міська дитяча лікарня №1”, розповідає, що обстежувати дітей почали з 11 лютого — тільки-но дізналися, що дозвіл від ядерного комітету отримано, а вже за 3 дні отримали ліцензію на паперовому носії. Вона доводить, що апарат є надійним, дозволеним на території України та абсолютно безпечним.

Заступник міського голови Анатолій Пустоваров каже, що апарат коштує більш ніж 4 млн грн, але це дуже важливе придбання для міста Запоріжжя, тому що минулому рентгену було понад 25 років, він був небезпечним і не надавав потрібну якість для діагностування.

Кожен день новий рентген використовують більше десяти маленьких пацієнтів. А загалом скористатися його послугами мають змогу близько 40 тисяч дітлахів Запоріжжя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: