circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В громадах Запорізької області виявлятимуть проблемні родини

22.02.2018, 12:20

text
Поділитися:

У Запорізькій області триває активна фаза реформи децентралізації. Тільки з початку 2018 року почали практичну діяльність 20 об’єднаних територіальних громад. Тепер до їх власних повноважень, серед іншого, належить надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді.

У зв’язку з цим Запорізький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює виїзди до новостворених громад для проведення навчальних заходів та надання практичної допомоги.

Фахівці Центру протягом лютого побували в п’яти об’єднаних територіальних громадах: Широківській, Біленьківській та Долинській Запорізького району, а також у Якимівській та Кирилівській ОТГ.

З представниками громад обговорено можливі шляхи впровадження ефективної моделі організації соціальної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, внутрішньо переміщеними особами, учасниками антитерористичної операції та іншими соціально незахищеними категоріями. При цьому соціальні працівники вже можуть рекомендувати запозичити позитивний досвід у цій сфері раніше створених громад, зокрема, Веселівської, Комиш-Зорянської, Оріхівської, Кам’янсько-Дніпровської, Великобілозерської.

Ці ОТГ пішли шляхом створення комунальних закладів – центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або центрів надання соціальних послуг, які вже проявили ефективність такої моделі організації соціальної роботи в громадах. Соціальні працівники на конкретних прикладах пояснювали, як організувати роботу щодо раннього виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги; впровадження нових соціальних послуг на території громад; оформлення документування соціальних послуг тощо.

За словами директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксани Понікарової, ця робота й надалі матиме системний характер, для профільних спеціалістів об’єднаних територіальних громад заплановано навчальні тренінги, супервізійні наради тощо, які проводять регіональні тренери, а обласний центр забезпечуватиме методичну допомогу з різних напрямків.

Нагадаємо, протягом 2015-2017 років на території області створено 42 об’єднані територіальні громади.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: