circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В липні продовольство на Запоріжжі здешевіло на 2%

15.08.2018, 13:54

text
Поділитися:

За даними Головного управління статистики в Запорізькій області, у липні 2018 року ціни на споживчому ринку Запорізької області по відношенню до червня минулого року знизились на 1,0% (в Україні – на 0,7%), по відношенню до грудня 2017 р. – зросли на 3,6% (в Україні – також на 3,6%).

У звітному місяці по відношенню до червня 2018р. ціни знизилися на продукти харчування та безалкогольні напої на 2,1%. Найбільше подешевшали овочі, фрукти та яйця (на 12,8%, 8,9% та на 8,3% відповідно). Стали дешевшими олія та жири, макаронні вироби, сметана, сир і м’який сир, м’ясо птиці та свинина (на 1,9–0,7%). Разом з тим, подорожчали крупи гречані, цукор, хліб, харчовий лід і морозиво, риба та продукти з риби (на 1,9–0,5%).

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 1,2% у результаті зростання цін на тютюнові вироби (на 2,3%).

Вартість одягу і взуття зменшилась на 2,7%, зокрема, взуття стало дешевшим на 6,7%, одяг – на 0,3%.

Серед тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зафіксовано подорожчання на 0,1%, в основному, за рахунок підвищення тарифів на каналізацію, водопостачання та послуги з утримання будинків та прибудинкових територій (на 2,0%, 0,9% та на 0,7% відповідно).

Серед предметів домашнього вжитку, побутової техніки та поточного утримання житла, вартість яких зменшилась на 0,3%, найбільше подешевшали інструменти й обладнання для дому та саду, а також товари та послуги для щоденної підтримки будинку (на 0,9% та на 0,8% відповідно).

Зниженню цін у сфері охорони здоров’я на 0,3% сприяло здешевлення фармацевтичної продукції (на 0,5%).

Зменшення вартості запасних частин й аксесуарів та транспортних засобів (на 3,0% та на 2,4% відповідно) стало основною причиною здешевлення у сфері транспорту на 0,6%. Одночасно зросла вартість перевезень автодорожнім та авіаційним пасажирським транспортом (на 0,7% та на 0,2% відповідно).

Здешевлення у сфері зв’язку на 0,3% відбулось у результаті зниження цін на мобільні телефони та зменшення абонентної плати за користування мобільним зв’язком (на 1,1% та на 0,2% відповідно ).

Товари та послуги відпочинку і культури, а також послуги у сфері освіти не зазнали цінових змін.

Послуги ресторанів та готелів подешевшали на 0,4% завдяки зменшенню вартості харчування поза домом (на 0,9%).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: