circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В Мелітопольському районі будуть перші очисні споруди на селі

10.10.2017, 10:32

text
Поділитися:

Заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков разом з представниками Мелітопольської районної адміністрацій відвідали с. Фруктове, де ознайомилися зі станом робіт на очисних спорудах, які наближаються до завершення, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Очисні споруди селища Фруктове Мелітопольського району були відкриті понад 40 років тому – в 1976 році. У ході експлуатації через зношеність обладнання проводились численні ремонтні роботи, але ці заходи не забезпечували повноцінне функціонування. Для забезпечення якісної роботи каналізаційних очисних споруд виникла потреба у їх реконструкції.

У 2012 році Фруктовська сільська рада спільно з ВК «Фруктове» замовила необхідну проектно-кошторисну документацію. Орієнтовна вартість робіт на той час складала понад 11 млн. грн. У 2013 році завдяки фінансовим внескам з місцевого та обласного бюджетів роботи з реконструкції очисних споруд були розпочаті, розпорядником коштів визначено управління капітального будівництва Запорізької обласної державної адміністрації.

У зв’язку з підвищенням вартості виконання робіт, а також цін на будівельні матеріали, інвентар та устаткування проектно-кошторисна документація неодноразово переглядалася, а загальна вартість проекту збільшувалася.

Для завершення будівельних робіт на цьому об’єкті з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2016 році були виділені кошти в сумі 9,92 млн. грн, у 2017 – 5,8 млн. грн., а загальна сума будівництва склала 18 млн. 647 тис. 920 грн. Остаточна кошторисна вартість об’єкта досягла 22,3 млн. грн..

Незважаючи на постійне зростання цін на матеріали і обладнання, завдяки вчасно прийнятим раціональним технічним рішенням Управлінню капітального будівництва облдержадміністрації вдалося досягти економії бюджетних коштів на суму майже 3,7 млн грн..

Після ознайомлення заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков зазначив, що об’єкт готовий до експлуатації, наразі триває випробувальний термін функціонування споруд. Крім цього він акцентував, що ці очисні споруди — перший подібний сучасний діючий об’єкт у Запорізькій області, який незабаром функціонуватиме у сільській місцевості та сприятиме покращенню екологічної ситуації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: