circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В обласній бібліотеці стартувала всеукраїнська акція “Україна моя вишивана”

22.02.2018, 21:29

text
Поділитися:

Понад півроку вона їздить містами країни і збирає навколо себе людей. Мова про карту України. Одне полотно вишивають у кожному регіоні. І все у рамках Всеукраїнської патріотичної акції «Україно моя вишивана». Цього разу, карта приїхала і до Запоріжжя. Аби поставити свій хрестик ниткою, до обласної бібліотеки прийшли містяни та майстрині.

Три метри у довжину та півтора у ширину. Так виглядає народна карта України. Але ще півроку тому тканина була зовсім пустою. У червні, дві майстрині із Тернопільщини вирішили створити так звану карту єднання.

Тетяна Поліводазавідуюча відділом краєзнавства Запорізької обласної наукової бібліотекирозповідає, вони вишили контури нашої країни, і контури кожної області. Задум полягав у тому, щоб пустити карту в люди, і містяни самі вишили міста, кожен своє.

У кожної області свій колір. У Запоріжжя червоний, колір вогню. Він символізує дію та активність. Учасникам видають червоні нитки та показують, як треба вишивати.

Ось так хрестик за хрестиком вишиває полотно і учасниця акції Оксана. Каже, голку у руках не тримала декілька років. Потроху, не кваплячись, Оксана вишиває свої рядки на карті. І вкладає під час роботи певні думки.

Вишити частину області вирішила і запорізька майстриня Валентина Мелай. Але каже, карта її не вразила. Жінка каже, очікувала від неї чогось більшого. Кожна область України має свою техніку вишивки.

Майстриня не розуміє, чому все вишито саме хрестиком. Але організатори ж запевняють, мета цього полотна — не техніка та популяризація української вишивки.

Ольга Свиридовская, співорганізатор, зазначає, хрестиком вишивають більшість українців. Хрест — поєднання духовності і праці людини.

Організатори кажуть, разом з картою, по країні подорожує і книжка. В ній записуються усі, хто вишивав хоча б один стежок на полотні. Таких людей більше шести тисяч.

Тетяна Полівода,завідуюча відділом краєзнавства Запорізької обласної наукової бібліотекикаже, коли продивилась книгу, то виявила, що вік учасників складає від 3 до 80 років.

Після того, як карта відвідає усі області України, організатори вирушать з нею до Латвії. Туди їх запросила українська діаспора. А вже опісля, видадуть книжку з історією створення карти.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: