circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В обласній лакарні розповіли про методи боротьби із хворобою Паркінсона

10.04.2019, 18:12

text
Поділитися:

Близько 1200 людей в Запорізькій області живуть із діагнозом “хвороба Паркінсона”. Це — неврологічне невиліковне захворювання, на яке страждають люди похилого віку. Напередодні Всесвітнього дня боротьби з хворобою Паркінсона в обласній лікарні розповіли про симптоми недуги та як її можна розпізнати на початкових стадіях.

У коридорі неврологічного відділення гамірно. Пацієнти, у яких діагностували хворобу Паркінсона, виходять на зарядку. Серед них і Оксана Яковенко. Жінка бореться з недугою протягом 4-х років. Говорить, що спочатку почали тремтіти руки, після чого писати та готувати стало важче. Але до лікаря звернулася тільки за 2 роки. Тоді й почула про свій діагноз. Тепер жінка приїжджає двічі на рік до обласної лікарні на реабілітацію. Каже – це допомагає зберегти звичний спосіб життя.

Наразі усі методи лікування хвороби спрямовані на полегшення її симптомів. Це – медикаментозна терапія, психотерапія та лікувальна фізкультура. Найбільша складність захворювання у його діагностиці. Зазвичай людям не вдається відразу помітити прояви цієї недуги.

Причини виникнення хвороби Паркінсона досі повністю не досліджені. Насамперед до них належить генетична схильність. У 80% випадків хвороба розвивається без будь-яких передумов, але в решті 20% є ускладненням інших захворювань. Незважаючи на те, що захворювання не можна повністю вилікувати, можна звести до мінімуму прояви його симптомів. Це допоможе полегшити та подовжити життя пацієнта.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: