circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В обласному художньому музеї відкрили виставку творів запорізьких корифеїв

09.09.2020, 18:56

text
Поділитися:

Запорізьким художникам — Петру Вольському, Борису Єгорову, Юрію Смірнову та Анатолію Фоміну цього року мало виповнитися по 95, а Олександру Кошелю — 100 років. Кожен з них — яскрава особливість із неповторною художньою манерою. Петро Вольський займався сценографією, створював костюми й, звичайно, писав образи акторів. До того ж він автор багатьох натюрмортів, де букети живих квітів перетворювались на ефектні театральні декорації.

Борис Єгоров показав Запоріжжя заводами, Дніпрогесом та новобудовами повоєнних років — ось так виглядав бульвар Шевченка. Анатолій Фомін з теплом і щирістю пише білі хати під солом’яними стріхами. А його враження від поїздок у гори вилились у серію яскравих етюдів.

Окрема сторінка виставки — роботи Володимира Луценка. Графік працював у різних техніках — від офорта до монотипії. Ось це взагалі — намальовано звичайною кульковою ручкою. Тільки у його родини зберігається близько 600 робіт. Деякі з них досить фантастичні з емоційно зображеними людськими фігурами.

У всіх цих авторів спільна риса — вони всі пройшли через війну, але залишились у сприйнятті дійсності оптимістами. Та в якій би манері не працювали художники, вони завжди зображають свій час так, як його відчувають. Пересвідчитися у цьому можна, завітавши на виставку корифеїв у художньому музеї.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: