circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В обласному лісгоспі заперечили безконтрольний характер вирубок лісу в Алтагирі

17.03.2021, 12:32

text
Поділитися:

Як повідомило на своєму офіційному сайті Запорізьке обласне управління лісового та мисливського господарства, згідно планових робіт на 2021 рік державним підприємством «Мелітопольський лісгосп», а саме Богатирським лісництвом в січні-лютому місяці 2021 року у кварталі 54, який не належить до території природно-заповідного фонду підприємства, проводились заходи з поліпшення санітарного стану лісів, а саме вибірково-санітарні рубки.

Відповідно «Санітарним правилам в лісах України» затвердженими постановою КМУ від 27 липня 1995 року № 555 (в редакції постанови КМУ від 9 грудня 2020 року № 1224) в пункті 12 прописано, що вибірково-санітарні рубки проводяться власниками лісів. У серпні працівниками підприємства під час проведення санітарного огляду лісових насаджень було виявлено появу ознак погіршення санітарного стану лісового насадження в даному кварталі про що складено повідомлення.

У вересні 2020 року разом із представниками державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Херсонлісозахист» було проведено лісопатологічне обстеження лісових насаджень на доцільність призначення заходів з поліпшення санітарного стану лісів, в результаті чого було складено акт лісопатологічного обстеження, в якому вказано, що в даному кварталі діють осередки сильного ступеня ураження бактеріозів, некрозних хвороб, збудників коренево комлевих гнилей, а також затяжна посуха, порушення температурного режиму призвели до послаблення фізіологічного стану та захисних функцій дерев, та потребують проведення вибірково-санітарних рубок.

В жовтні 2020 року спеціальною ланкою з відведення і таксації лісосік було проведено вимітку дерев які підлягають вирубанню для проведення вибірково санітарних рубок. Під час відбору дерев в рубку проводилось клеймування цих дерев біля шийки кореня з позначення категорії технічної придатності на висоті 1,3 м, з занесенням цих дерев в польову перелікову відомість.

У зв’язку з підвищеною пожежонебезпекою в лісових насадженнях, підприємство використовує для очищення місць рубок спосіб розкидання подрібнених на відрізки порубкових решток по лісосіці.

25 січня 2021 року листом № 01-09/51 було повідомлено голову Якимівської селищної об’єднаної територіальної громади Олександра Правосуда, що на території даного кварталу будуть проводитись заходи з поліпшення санітарного стану лісів, а саме вибірково-санітарні рубки.

Таким чином державним підприємством «Мелітопольський лісгосп» при проведені санітарно-вибіркових рубок у Богатирському лісництві в кварталі 54 виділи 1-2 було дотримано всі вимоги Санітарних правил в лісах України, Правил спеціального використання лісових ресурсів та інших існуючих законодавчих актів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: