circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В облбібліотеці відкрилась виставка унікальних вишивок болгарської майстрині

07.06.2018, 17:22

text
Поділитися:

Дотик до прекрасного”. Виставка під такою назвою відкрилась в обласній бібліотеці. Вона присвячена пам’яті болгарської народної майстрині Юлії Полонської. Організували виставку доньки Юлії. В експозиції – вишиті роботи майстрині. Це — близько трьох десятків вишивок.

На вході до зали, де доньки розмістили вишиті роботи, фотографія їхньої мами — болгарської народної майстрині Юлії Полонської. Вона померла 4 роки тому. Проте, по собі залишила великий творчий доробок – близько 100 вишивок. Особливо родина пишається килимом. На ньому Юлія Полонська вишила усіх своїх онуків.

У творчому доробку майстрині багато рушників, зокрема, весільні. Їх Юлія Полонська вишивала хрестиком і гладдю. Нитки переважно використовувала яскраві — червоні, рожеві та зелені. Чорний колір у рушниках практично не застосовувала.

Доцентка кафедри української мови Запорізького національного університету Людмила Мінкова свого часу була дуже добре знайома із Юлією Полонською. Часто бувала в неї в гостях. Каже, навіть знає історію створення деяких робіт.

Доньки згадують: мама любила вишивати квіти, природу, тварин і портрети. В кожну роботу вкладала свою душу. Чимало вишивок Юлія Полонська подарувала друзям та знайомим. Її роботи є не тільки в Україні, а також за кордоном — в Іспанії, Болгарії, Сполучених Штатах Америки та Росії. Відвідати виставку робіт болгарської вишивальниці можна протягом місяця.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: