circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В Україні набули чинності нові правила прийому до першого класу

24.05.2018, 20:35

text
Поділитися:

До школи за пропискою. Цьогоріч в Україні змінилися правила прийому першачків до закладів освіти. Тепер він буде здійснюватись за так званим територіальним принципом. Відтак, дитину мають без будь-якого конкурсу та вступних випробувань зарахувати до найближчої школи державної чи комунальної власності.

Цього року пані Ірина збирається віддавати свого шестирічного сина Єгора до першого класу. Разом із чоловіком заздалегідь обрали для малого школу та вже готувалися нести документи на зарахування. Проте нововведення у сфері освіти сплутали усі плани. Адже родина проживає не за місцем прописки.

Цього року прийняти першачків готується і вчителька початкових класів Запорізького навчально-виховного комплексу №42 Любов Ярославівна. За її плечима вже майже 40 років викладацького стажу. Жінка розповідає: за цей час навчала дітей із різних районів міста та навіть з інших населених пунктів. Каже, що нові правила прийому навряд-чи вплинуть на успішність дітей.

У школі запевняють: наразі жодних проблем із зарахуванням дітей немає. На сьогоднішній день 12 із 60 місць тут залишаються вільними. Сам процес проходитиме у дві хвилі. Насамперед зарахують дітей, які живуть на території обслуговування школи. А вже після цього – вільні місця займуть ті, хто не закріплений за школою. Перевагу отримають учні, чиї брати або сестри вже навчаються тут.

Попри недовіру батьків до нового порядку зарахування до школи, юристи запевняють – запропоновані нововведення жодним чином не порушують право громадян на освіту. А його виконання на практиці згодом дозволить створити необхідну кількість шкіл і місць.

Тож , аби цього року вашу дитину зарахували до першого класу, необхідно надати оригінал паспорта одного з батьків або довідку про реєстрацію дитини.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: