circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

В Україні оновили навчальну програму із зарубіжної літератури

24.04.2018, 22:26

text
Поділитися:

Стівен Кінг, Пауло Коельо, Ніл Гейман та ще зо два десятка сучасних авторів. Вони з’являться у навчальній програмі із зарубіжної літератури для 10-11 класів. Такі нововведення вже оприлюднило Міністерство освіти та науки.

Урок зарубіжної літератури у 28 гімназії розпочинається зі знайомства із французьким представником реалізму Оноре де Бальзаком.

Проте, вже з першого вересня цього року Бальзак зникне з переліку обов’язкової літератури. Натомість, там з’являться твори англійського письменника-фантаста Ніла Геймана, лауреата Нобелівської премії Моріса Метерлінка та популярного серед молоді Пауло Коельо. До нового викладання вже готується і вчителька літератури Любов Іванівна. Каже: такі зміни у навчальних планах підуть на користь не тільки дітям, а й самим викладачам.

За словами самих учнів, з деякими із творів вони вже знайомі. Наприклад, «Алхімік» Пауло Коельо став чи не улюбленим твором Давида Іванова.

А от щодо творів американського фантаста Стівена Кінга, думки школярів дещо розділилися. Кажуть – такі книжки краще читати вдома і то за бажанням.

Аби дізнатись, чи можна вже зараз погортати книжки нових авторів, прямуємо до бібліотеки. Нею завідує пані Надія. Каже: поки що підручників з новою програмою немає. Але тут можуть запропонувати альтернативу.

У департаменті освіти кажуть, що оновлену програму створювали, враховуючи вподобання вчителів, школярів та їхніх батьків. Для цього влаштували спеціальне онлайн-опитування та обрали найбільш популярних авторів. Зараз у профільному Міністерстві працюють над створенням нових підручників, за якими вже з наступного року вчитимуться в українських школах.

А от ,аби дещо розвантажити учнів, із обов’язкової програми вилучать Льва Толстого, Джеймса Джойса, Альбера Камю та Оноре де Бальзака.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: